budowa nowego domu

BUDOWA NOWEGO DOMU BEZPIECZNA PRZYSTAŃ

Od Marca 2017 roku Fundacja Agandi prowadzi Dom Bezpieczna Przystań, w którym schronienie znajdują dzieci w wieku od 0 – 12 lat. Dzieci porzucane przez własnych rodziców, wyrzucane na śmietnik, zostawione w lasach bananowych, podrzucane do szpitali, hoteli, pod cudze drzwi, dzieci które zostają przez własne matki pozostawione na śmierć. Jesteśmy często ich jedyną nadzieją na przeżycie i godne życie.
W Bezpiecznej Przystani przebywa ok 25 dzieci, jednak od początku istnienia naszego domu przeszło przez niego już ponad 60-cioro podopiecznych. Dzięki ścisłej współpracy z policją udaje nam się czasami odszukać rodziców, babcie, dziadków i innych krewnych, którzy przejmują opiekę nad Maluchami.
Historie dzieci są bardzo trudne. Cierpią one nawet od pierwszych godzin życia.
Charlesa przywiozłam do domu z samego rana w deszczowy Poniedziałek Wielkanocny. Chłopiec został mi przekazany gdy był jeszcze powleczony krwią, z nawet nie odciętą, a oberwaną pępowiną. Matka zaraz po urodzeniu zostawiła go na ulicy bez żadnego przykrycia, zabezpieczenia, bez niczego. Gdyby nie kapłan przechodzący tamtędy, który usłyszał jego płacz i zabrał go na policję, chłopiec by nie przeżył. Przez długi czas walczyliśmy o jego zdrowie, gdyż w momencie krytycznych Charles ważył mniej niż 1 kilogram! Ale dziś chłopiec rozwija się bardzo prawidłowo, pięknie rośnie, raczkuje, uśmiecha się do każdego, kto na niego spojrzy!
Bettie jest pierwszym dzieciaczkiem, który zamieszkał u nas. Gdy ją zobaczyłam po raz pierwszy, zostałam zapytana na ile oceniam jej wiek. Odpowiedziałam, że pięć, może sześć miesięcy. Prawda mnie zaszokowała. Bettie miała ponad rok! Była tak przeraźliwie maleńka, wychudzona, osłabiona. Z ledwością się poruszała. Jej matka jest narkomanką, która zostawiała dziewczynkę samą w domu na długie godziny, a czasami dni i znikała w poszukiwaniu narkotyków. Mała Bettie przeżyła dzięki psiej mamie z sąsiedztwa, która karmiła ją jak jedno ze swoich młodych. Dziewczynka, przy odpowiednim żywieniu i opiece, bardzo szybko wróciła do zdrowia, zaczęła się uśmiechać, interesować otaczającym ją światem! Po roku z nami Bettie biega, śmieje się, zaczyna mówić i rządzi całym Domem! 😀

Wpłat można dokonywać na nasze konta:

NR KONTA: 18 1020 5242 0000 2602 0386 5102 (PLN)

NR KONTA: 83 1020 5242 0000 2602 0386 5193(EURO)

Tytuł przelewu: ‘ POMOC- BUDOWA’(EURO)

Kod BIC (SWIFT):BPKOPLPW

Za każdą okazaną pomoc z góry bardzo bardzo serdecznie dziękuję! To tylko dzięki Wam i Waszej pomocy, te dzieci mogą żyć!
Webare munonga!
(dziękuję bardzo)

Anna Małecka-Mutambi 
Fundacja Agandi ♥

pl_PLPolish