POLAND-♥-UGANDA

2017

PIERWSI PODOPIECZNI

12 marca do wynajmowanej przez nas placówki trafiają pierwsze dzieci – Betty i Jordan. Historia Betty była jedną z tych, które zostaną w naszej pamięci na zawsze. Widok jej wychudzonego, przeraźliwie zaniedbanego i wycieńczonego ciała był porażający. W wieku kilku miesięcy przetrwała dzięki psiej mamie, która karmiła ją jak jedno ze swoich młodych. Matka Betty, narkomanka, zostawiała w tym czasie bezbronne maleństwo, by zdobyć narkotyki. Stan fizyczny Betty, która była brutalnie traktowana, wskazywał na wiek kilku miesięcy, mimo że tak naprawdę była już ponad roczna. W tym dniu fundacja wzięła ją pod swoje skrzydła, dzielnie walcząc o jej zdrowie i otaczając ją miłością i opieką.

2019 – coś się stało bo musiało

Trójka ukochanych podopiecznych Agandi została oficjalnie przekazana w ręce pełnych miłości rodziców zastępczych. W atmosferze ekscytacji i wzruszenia, nowe rodziny otrzymały przez sąd dokumenty, które przekazywały nie tylko opiekę, ale również spełnienie marzeń o wspólnym życiu.

dzieci-leżące-na-dywanie
marika-z-dzieckiem

POWOŁANIE FUNDACJI AGANDI

Anna Małecka-Mutambi – założycielka fundacji, od 2014 roku regularnie przyjeżdżała do Ugandy służąc najbardziej potrzebującym. 

 

Działając jako wolontariusz, widziała jakie wielkie szczęście miała, mogąc wychowywać się w pełnej rodzinie, bezpieczeństwie, z perspektywami na dobre życie. Jak mówiła, był to dla niej wielki przywilej – taki, którego porzucone dzieci z afrykańskich ulic nie miały szansy doświadczyć.

 

8 października 2016 roku, z miłości do dzieci, chęci niesienia pomocy potrzebującym i nadziei na poprawę ich jakości życia, Ania oficjalnie powołuje do życia Fundację Agandi, by realizować swoją życiową misję, jaką jest pomoc potrzebującym w Afryce!

bobasek

2018 – ZMIANA PLACÓWKI FUNDACJI

Do sierocińca trafia coraz większa liczba potrzebujących dzieci  ulicy. Aby zapewnić im odpowiednie wsparcie i bezpieczeństwo, fundacja przeniosła się do nowego, rozbudowanego domu, gdzie przebywało ponad 20 dzieci. Od tamtej pory, sierociniec jest otwarty dla samotnych, porzuconych i potrzebujących dzieci, matek oraz rodzin. Naszym priorytetem jest przekazanie miłości, troski i opieki. W placówce Agandi zapewniamy podopiecznym nie tylko wyżywienie, ale również opiekę medyczną, leczenie, pokrywamy koszty szkoły oraz umożliwiamy dalszy rozwój

kobieta-z-dziećmi

Na początku było Słowo,

a Słowo było u Boga,

i Bogiem było Słowo.

Ono było na początku u Boga.

Wszystko przez Nie się stało,

a bez Niego nic się nie stało,

co się stało.

pl_PLPolish