NASZA HISTORIA

POLAND-♥-UGANDA

2017

PIERWSI PODOPIECZNI

12 marca do wynajmowanej przez nas placówki trafiają pierwsze dzieci – Betty i Jordan. Historia Betty była jedną z tych, które zostaną w naszej pamięci na zawsze.

Widok jej wychudzonego, przeraźliwie zaniedbanego i wycieńczonego ciała był porażający. W wieku kilku miesięcy przetrwała dzięki psiej mamie, która karmiła ją jak jedno ze swoich młodych. Matka Betty, narkomanka, zostawiała w tym czasie bezbronne maleństwo, by zdobyć narkotyki. Stan fizyczny Betty, która była brutalnie traktowana, wskazywał na wiek kilku miesięcy, mimo że tak naprawdę była już ponad roczna. W tym dniu fundacja wzięła ją pod swoje skrzydła, dzielnie walcząc o jej zdrowie i otaczając ją miłością i opieką.

dzieci-leżące-na-dywanie

2019

szczęśliwe zakończenie

Trójka ukochanych podopiecznych Agandi została oficjalnie przekazana w ręce pełnych miłości rodziców zastępczych.

W atmosferze ekscytacji i wzruszenia, nowe rodziny otrzymały przez sąd dokumenty, które przekazywały nie tylko opiekę, ale również spełnienie marzeń o wspólnym życiu.

POWOŁANIE FUNDACJI AGANDI

Anna Małecka-Mutambi – założycielka fundacji, od 2014 roku regularnie przyjeżdżała do Ugandy służąc najbardziej potrzebującym.

Działając jako wolontariusz, widziała jakie wielkie szczęście miała, mogąc wychowywać się w pełnej rodzinie, bezpieczeństwie, z perspektywami na dobre życie. Jak mówiła, był to dla niej wielki przywilej – taki, którego porzucone dzieci z afrykańskich ulic nie miały szansy doświadczyć.

8 października 2016 roku, z miłości do dzieci, chęci niesienia pomocy potrzebującym i nadziei na poprawę ich jakości życia, Ania oficjalnie powołuje do życia Fundację Agandi, by realizować swoją życiową misję, jaką jest pomoc potrzebującym w Afryce!

bobasek

2018

ZMIANA PLACÓWKI FUNDACJI

Do sierocińca trafia coraz większa liczba potrzebujących dzieci  ulicy. Aby zapewnić im odpowiednie wsparcie i bezpieczeństwo, fundacja przeniosła się do nowego, rozbudowanego domu, gdzie przebywało ponad 20 dzieci.

Od tamtej pory, sierociniec jest otwarty dla samotnych, porzuconych i potrzebujących dzieci, matek oraz rodzin. Naszym priorytetem jest przekazanie miłości, troski i opieki.

W placówce Agandi zapewniamy podopiecznym nie tylko wyżywienie, ale również opiekę medyczną, leczenie, pokrywamy koszty szkoły oraz umożliwiamy dalszy rozwój

kobieta-z-dziećmi

2020

szczęśliwe zakończenie

Trójka ukochanych podopiecznych Agandi została oficjalnie przekazana w ręce pełnych miłości rodziców zastępczych. W atmosferze ekscytacji i wzruszenia, nowe rodziny otrzymały przez sąd dokumenty, które przekazywały nie tylko opiekę, ale również spełnienie marzeń o wspólnym życiu.

pl_PLPolish