Dom bezpieczna przystań

Dom Bezpieczna przystań – Safe Haven Transitional Home

Ogromnym problem w całej Afryce jest ilość dzieci, którymi rodzice nie zawsze mogą lub chcą się zajmować. Wiele takich maluchów jest porzucanych w szpitalach tuż po porodzie, wyrzucanych do latryn, zostawianych przy drogach czy w pobliskich barach, hotelach. Są to dzieci niewinne i bezbronne, niezdolne do przeżycia na własną rękę. Właśnie takie dzieci trafiają do naszego Domu, w którym otrzymują potrzebną opiekę i ochronę. Naszym celem jest powtórne zjednoczenie tych dzieci z ich rodzinami lub znalezieniem im nowych kochających rodziców, a jeśli jest to niemożliwe, daniem im jak najwięcej miłości i ciepła, dachu nad głową i ciepłego posiłku każdego dnia u nas w domu. 

Projekt obejmuje następujące działania ze strony Fundacji:
– Wynajęcie domu, do którego będą przyjmowane dzieci
– Wyposażenie domu (łóżeczka dla dzieci i opiekunów, urządzenie biura, wyposażenie kuchni, jadalni, bawialni oraz zaopatrzenie w potrzebne akcesoria do opieki nad dziećmi, moskitiery)
– Utrzymanie domu m.in. opłacanie rachunków, zatrudnienie stróża nocnego,
-Zatrudnienie personelu (opiekunki dla dzieci, pracownik socjalny, praczka, kucharka itd.)
-Zapewnienie wyżywienia oraz potrzeb dzieci (pampersy, zasypki, lekarstwa)
-Zapewnienie opieki medycznej (szczepienia początkowe oraz ewentualne leczenie, testy na HIV) Aktualnie pod naszą opieką znajduje się 20-25 dzieci, ale liczba ta wciąż się zmienia.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć, zapraszamy do naszej galerii oraz na nasz profil Facebookowy.

pl_PLPolish